Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Świąteczne spotkania mieszkańców

Świąteczne spotkania mieszkańców
W okresie około bożonarodzeniowym tradycją stały się spotkania organizowane dla mieszkańców poszczególnych miejscowości oraz całej gminy. Cieszy, że po przerwie spowodowanej pandemią, zwyczaj ten nie zanikł i nadal jest kultywowany.

 

         8 stycznia 2023 roku w świetlicy wiejskiej w Suminie miało miejsce spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie im. Marianny Gumieli ,,Powrót do źródeł” i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. W trakcie spotkania zgromadzeni mieszkańcy i zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim. Wszyscy obecni mogli też wykazać się swoimi zdolnościami wokalnymi, bowiem jednym z punktów spotkania było wspólne śpiewanie. Na stołach nie zabrakło także różnego rodzaju potraw, które przygotowało KGW w Suminie.

         Spotkanie opłatkowe mieszkańców Tymina odbyło się z kolei 15 stycznia 2023 roku. W miejscowej świetlicy zgromadzili się mieszkańcy wsi, władze gminy oraz proboszcz parafii Rachanie ks. Krzysztof Kłos. Po wspólnych życzeniach i dzieleniu się opłatkiem, przyszedł czas na miłe chwile i pogawędki przy bogato zastawionym stole. Potrawy przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Polne Kwiaty z Tymina.

         Również w niedzielę 15 stycznia w budynku GOK w Tarnawatce miało miejsce wydarzenie zatytułowane Gminne Kolędowanie. Program artystyczny przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarnawatce przygotowani przez Ewę Zieńko-Bajwoł. W drugim punkcie spotkania zaprezentował się zespół Krasnobrodzki Gospel. Uczestnicy koncertu mieli okazję wysłuchać kolędy i pastorałki w tradycyjnym wykonaniu uczniów oraz w nowoczesnych aranżacjach krasnobrodzkiego zespołu. Organizatorami spotkania byli Wójt Gminy oraz Dyrektor ZSiP w Tarnawatce.

Kolędowanie zgromadziło liczną publiczność, która we wspaniałej atmosferze spędziła niedzielne popołudnie.            

 

Red.       

 

Udostępnij: