Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Złote Gody
  13 lutego 2023 roku   jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowało 18 par z gminy Tarnawatka.

         Uroczystość rozpoczęła się w kościele parafialnym w Tarnawatce. Mszę Świętą w intencji Jubilatów odprawił ks. Proboszcz Tomasz Demczuk.

         Następnie wszyscy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury. Z programem artystycznym wystąpili uczniowie kl. III  ze Szkoły Podstawowej  w Tarnawatce, pod kierunkiem Pani Elżbiety Jakubczak.

         Po obejrzeniu i wysłuchaniu inscenizacji nastąpiła część oficjalna uroczystości. Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zostali odznaczeni: Maria i Jan Głowaccy, Krystyna i Jan Majdanikowie, Henryka i Janusz Nowosielscy, Irena i Janusz Wójcikowie  z Tarnawatki-Tartaku, Halina i Edward Gawędowie, Jadwiga i Marian Warmińscy  z Wieprzowa Ordynackiego, Mieczysława i Roman Piskorowscy z Wieprzowa Tarnawackiego,Teresa i Marian Chmielowie  z Dąbrowy Tarnawackiej, Jadwiga i Jan Iskrzakowie, Janina i Antoni Kopytkowie, Teresa i Franciszek Łagowscy z Tymina, Jadwiga i Zdzisław Piturowie, Maria i Jan Sidorowie z Podhucia, Krystyna i Stanisław Szymczukowie z Kunówki, Władysława i Henryk Jasińscy z Pańkowa,  Lucyna  i Roman Kaniowscy , Alina i Jan Wawrynowie z Tarnawatki, Maria i Jan Gancarzowie z Paucznego.

         Wręczenia odznaczeń, legitymacji oraz pamiątkowych dyplomów  dokonali: Wójt Gminy Piotr Pasieczny, Przewodnicząca  Rady Gminy Kazimiera Mańdziuk,Senator RP Jerzy Chróścikowski, Poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, przedstawicielka Starostwa Powiatowego Halina Czarnecka.

         Na zakończenie odbyło się sympatyczne spotkanie przy lampce szampana.

Małgorzata Iwanicka

Udostępnij: