Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Obudź w sobie mistrza karate
Nikola Kiszczyńska jest uczennicą klasy VI B Szkoły Podstawowej w Tarnawatce i osiąga od kilku lat sukcesy sportowe.

 

Nikola Kiszczyńska jest uczennicą klasy VI B Szkoły Podstawowej w Tarnawatce i osiąga od kilku lat sukcesy sportowe. Może być przykładem dla wielu uczniów nie tylko z naszej szkoły. Swoją przygodę z karate rozpoczęła w drugiej klasie szkoły podstawowej.  Nikola opowiedziała nam jak to się zaczęło:

 Karate ćwiczę od 4 lat. Zaczęło się to w pewną sobotę, gdy pojechałam do Tomaszowa Lubelskiego na koncert, który odbywał się na stadionie OSiR. Wtedy ja i Wiktoria spostrzegłyśmy pokazy karate. Postanowiłyśmy spróbować i na koniec dostałyśmy ulotki, które okazały się być pomocne, ponieważ nigdy wcześniej nie myślałam o tym, aby zapisać się na jakiekolwiek sztuki walki.

Moja mama zadzwoniła do Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki i umówiła  mnie i Wiktorię  na pierwszy trening, który okazał się być bardzo fajny i podjęłam decyzję, że chcę się zapisać i ćwiczę do tej pory. Obecnie mam już zielony pas i mam za sobą około 40 zawodów, na których nie zawsze wygrywałam, ale byłam dobrej myśli i nawet jak mi się nie udało to się nie poddawałam i walczyłam do końca. Poznałam bardzo dużo miłych ludzi, którzy zawsze mnie wspierali i zawarłam karatecką przyjaźń z cudowną Kamilką. Chociaż mamy wiele sprzeczek to i tak się zawsze wspieramy  i pomagamy sobie nie tylko w karate. Staram się jeździć na każde wyjazdy z karate, ponieważ wzmacniają mnie psychicznie i nie tylko, ale przede wszystkim uczę się nowych rzeczy. Większość zawdzięczam mojemu Sensejowi Panu Ryszardowi Skwarskiemu, który wiele mnie nauczył i wspiera mnie na każdych zawodach i zawsze poprawia, jak coś zrobię źle. Nikola skromnie powiedziała nie zawsze się wygrywa,  tak to w sporcie bywa. Jednak w jej zaledwie kilkuletniej karierze sportowej lista zwycięstw jest imponująca. Wymieńmy najważniejsze: 1 i 2 miejsce w mistrzostwach Europy 2021 Katowice, 3 miejsce-mistrzostwa świata 2022 Lublin. Cieszymy się z sukcesów Nikoli. Gratulując dotychczasowych osiągnięć, życzymy kolejnych oraz wytrwałości w realizacji sportowych celów.

 

                                                                                   Celina Czerwonka

Udostępnij: