Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Gminne obchody Dnia Kobiet
8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce odbyło się uroczyste spotkanie- Gminny Dzień Kobiet.

8 marca w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce odbyło się uroczyste spotkanie- Gminny Dzień Kobiet. Na zaproszenie Wójta Gminy Pana Piotra Pasiecznego licznie przybyły Panie z terenu Gminy Tarnawatka. Wśród nich: Pani Kazimiera Mańdziuk przewodnicząca rady Gminy, Krystyna Pasieczna małżonka Wójta Gminy, Halina Czarnecka Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Dorota Ciećko Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, Bożena Gałan Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnawatce, Aneta Pankiewicz Skarbnik w Urzędzie Gminy Tarnawatka. radna Mirosława Kołtun, sołtyski: Anna Hacia, Alina Cisło, Halina Zwolak, Monika Baran - prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Tarnawatka; delegacje Kół Gospodyń Wiejskich z Tarnawatki, Tarnawatki-Tartak, Sumina, Klocówki , Niemirówka, Niemirówka Kolonii, Polne Kwiaty z Tymina, Wieprzowa Ordynackiego, Wieprzowa Tarnawackiego, z Paucznego, Pańkowa, Huty Tarnawackiej. Przybyły również delegacje Klubów Seniora działających na terenie Gminy: Malwa z Tarnawatki-Tartak, Wrzos z Tarnawatki, Klub Seniora z Wieprzowa oraz delegacje Pań z sołectwa Podhucie i Dąbrowy Tarnawackiej. Swoją obecnością zaszczyciła Pani Ewa Piwko-Witkowska Prezes Lokalnej Grupy Działania Roztocze Tomaszowskie.

Uroczystość uświetnił Chór TARNA-VOX pod dyrygenturą Wiesławy Grabek-Woś. Część artystyczna składająca się z życzeń skierowanych do przybyłych Pań w wykonaniu Panów z chóru oraz utwory wykonane przez chór a capella, dostarczyły zebranym miłych i niezapomnianych wrażeń.

Wydarzenie poświęcone kobietom w celu podkreślenia ich kluczowej roli w naszej gminie. Dzisiejsze kobiety ze wsi to kobiety przedsiębiorcze, działające aktywnie, a przy tym wspaniałe mamy, żony, babcie. Nasze Kobiety to kobiety świadome i aktywne - mówił Wójt Piotr Pasieczny. Życzenia Paniom z terenu Gminy nadesłał także pan Tomasz Zieliński Poseł na Sejm. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło kwiatów, które każdej Pani wręczył Wójt Gminy wraz sekretarzem Marianem Szałapskim. Na zakończenie czekał słodki poczęstunek. Wieczór upłynął w miłej atmosferze i pozwolił chociaż na chwilę oderwać się Paniom od zgiełku dnia codziennego.

Wszystkim Paniom dziękujemy za udział w uroczystości, chórowi TARNA-VOX za przygotowanie wzruszającej części artystycznej.

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.625618782908312...

 

Monika Szczepaniuk

 

 

 

 

Udostępnij: