Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Przetarg na budowę dróg

          Dobiega końca procedura wyłonienia wykonawców dwóch dróg gminnych, położonych w Niemirówku-Kolonii i Pańkowie. Zadanie sfinansowane zostanie z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. 

          4 maja nastąpiło otwarcie ofert na realizację wskazanego wyżej przedsięwzięcia. Chęć budowy zgłosiło 5 firm z czego trzy propozycje finansowe mieszczą się w granicach środków, jakie gmina zabezpieczyła na to zadanie. Najtańszą w kwocie ok. 1 mln 362 tys. zł złożyło tomaszowskie PRDM. Jeżeli złożone dokumenty okażę się kompletne i prawidłowe, to właśnie drogowcy z Tomaszowa Lubelskiego wybudują kolejne drogi w naszej gminie.

W ramach zadania w Pańkowie zmodernizowana zostanie droga wokół stawu Jęzior. Powstanie blisko 600 m nowej nawierzchni asfaltowej, przepusty pod koroną drogi oraz zjazdy do gospodarstw i na drogi boczne. Wybudowane zostanie także nowe oświetlenie uliczne. W Niemirówku-Kolonii wyremontowana zostanie droga biegnąca od figury i pomnika w kierunku zachodnim. Blisko 300 m asfaltowej jezdni ułatwi dojazd do pól oraz gospodarstw, które do tej pory dysponowały jedynie bardzo stromymi i niewygodnymi, zwłaszcza w okresie zimowym, wjazdami.

Zadanie powinno być zrealizowane w ciągu 13 miesięcy od podpisania umowy. Tak więc w połowie przyszłego roku możemy się spodziewać zakończenia obydwu inwestycji.       

                          Red.

Udostępnij: