Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Świetlica w Hucie Tarnawackiej ***(*)   

Świetlica w Hucie Tarnawackiej ***(*)    

 

          Zakończyła się realizacja projektu budowy nowej remizo-świetlicy w Hucie Tarnawackiej. Do formalnego oddania obiektu we władanie mieszkańców sołectwa, pozostało jeszcze uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, które wydaje Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

          Budowa świetlicy w Hucie Tarnawackiej zaczęła nabierać realnych kształtów w roku 2021, kiedy to uruchomiony został Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wniosek gminy Tarnawatka na realizacje inwestycji: Budowa budynku remizo-świetlicy w miejscowości Huta Tarnawacka został zakwalifikowany przez Prezesa Rady Ministrów do otrzymania Promesy inwestycyjnej. Wysokość przyznanych środków rządowych określono do kwoty 1.861.245 PLN. Swój udział w wysokości 15% wartości zadania musiała zapewnić także gmina. W kwietniu 2022 roku Urząd Gminy Tarnawatka przeprowadził przetarg na prace budowlane oraz dostawę elementów wyposażenia budynku. Ostatecznym wykonawcą zadania została firma ALLBUD  z Zamościa, a jego wartość ustalono na kwotę 1.900.231,76 PLN. W maju br. prace zostały zakończone. W ich wyniku wybudowano parterowy budynek o pow. zabudowy 290 m² i użytkowej 248,4 m². Znajdują się w nim: sala główna o pow. ponad 100 m², kuchnia-pomieszczenie KGW, magazyn, wiatrołap, korytarz, szatnia, pomieszczenie dodatkowe, garaż strażacki oraz 3 łazienki. Niezwykle imponująco przedstawia się także wyposażenie obiektu. W ramach projektu znalazły się w nim m.in.: 9 stołów wykonanych z blachy nierdzewnej tzw. kwasówki, w tym jeden z dwoma zlewami i szafką, zmywarka parowa, kuchenka indukcyjna, patelnia gazowa, szafa chłodnicza o poj.1500 litrów, szafa i regał magazynowy, 20 stołów konferencyjnych, 100 krzeseł, telewizor 50-calowy, nagłośnienie z mikserem, kolumnami i okablowaniem, rolety wewnętrzne na okna, odkurzacz, 2 komplety mebli na taras, 14 różnego rodzaju szafek, 2 wieszaki do szatni, pralko-suszarka, kuchenka mikrofalowa, kompletna zastawa stołowa dla 100 osób, a nawet zestaw do sprzątania. Pomieszczenie strażackie wyposażono w 3 szafy strażackie, 3 regały na węże, 2 regały półkowe oraz szafę przesuwną. Koszt wyposażenia sięgnął kwoty blisko 330.000 PLN.

Na budowę świetlicy Fundusz Polski Ład przekaże gminie kwotę 1.615.197 PLN (85% wartości), a z własnego budżetu gmina wyasygnuje ponad 305.000 PLN (kwota wraz z niekwalifikowalnym kosztem nadzoru inwestycyjnego ale bez wartość projektu, który został opracowany w latach wcześniejszych).

Bez cienia przesady można powiedzieć, że świetlica w Hucie Tarnawackiej jest najnowocześniejszym obiektem tego typu w gminie, a jej wyposażenia może pozazdrościć nie tylko większość okolicznych gospodyń domowych, ale także spora ilość profesjonalnych zakładów gastronomicznych. Gdyby świetlicom wiejskim przyznawane były gwiazdki na wzór tych hotelowych, Huta zasłużyłaby na minimum 3 w pięciogwiazdkowej skali i to wyłącznie ze względu na brak klimatyzacji. My zaś z pełną odpowiedzialnością przyznajemy mocne 4.   

 

Red.

   

                   

 

Udostępnij: