Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Piknik Strażacki

10 czerwca na placu przy GOK w Tarnawatce odbył się Piknik Strażacki. Wydarzenie na stałe wpisało się  w kalendarz imprez realizowanych na terenie gminy. W tym roku pokazy sprawności prezentowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Niemirówka-Kolonii, Tarnawatki, Sumina oraz z Wieprzowa  (drużyna dziewcząt i chłopców). Drużyny wykonały musztrę, tor przeszkód, ćwiczenie bojowe wykonywane na bazie hydronetki, tj. podanie prądu wody w pozycji leżącej w kierunku pachołków celem ich strącenia. W dalszej części odbyły się ćwiczenia bojowe w wykonaniu seniorów polegające na budowie   linii wodnej z podaniem dwóch  prądów wodnych. W tych zmaganiach udział wzięły jednostki OSP Wieprzów, OSP Niemirówek-Kolonia, OSP Klocówka, OSP Sumin. Kolejnym punktem programu przygotowanym przez Jednostkę OSP w Tarnawatce był pokaz pozorowanej  akcji ratunkowej w wypadku drogowym. W rolę lektora wcielił się Marek Pasieczny, a poszkodowanych zagrali młodzi członkowie OSP Tarnawatka: Gabriela Kawa, Gabriela Pankiewicz, Karol Karasiewicz. Po zakończeniu pokazów sprawności wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz podziękowania i słowa uznania od wójta gminy Piotra Pasiecznego i przewodniczącej Rady Gminy Kazimiery Mańdziuk.  Młodzieżowe Drużyny zostały dodatkowo uhonorowane medalami i upominkami ufundowanymi przez Wójta Gminy.

Piknik Strażacki  to okazja do wspólnej zabawy i biesiadowania. Atrakcją wydarzenia był udział Kompanii Rozpoznawczej z 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej. Stoisko ze sprzętem wojskowym cieszyło się dużym zainteresowaniem, a możliwość przejażdżki na quadzie wojskowym dostarczyła, nie tylko dzieciom, chwil pełnych wrażeń.  Nie zabrakło atrakcji dodatkowych takich jak dmuchaniec, maskotka Myszka Miki, która zachęcała do wspólnej zabawy, malowanie buziek i wiele innych. Regionalne potrawy i ciasta serwowały na swoich stoiskach KGW z Tarnawatki, Sumina, Huty Tarnawackiej, Klocówki i Paucznego. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody zabawa przy muzyce trwała do  godzin wieczornych.

Wszystkim drużynom OSP dziękujemy za zaangażowanie i udział w wydarzeniu. Do zobaczenia za rok na kolejnym Pikniku Strażackim!

Monika Szczepaniuk

 

 

 

Udostępnij: