Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Remonty zabytków

          Dzięki pieniądzom z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, na terenie gminy Tarnawatka zrealizowane zostaną trzy nowe inwestycje.

          Pierwszą z nich i zarazem największą jest Remont konserwatorski kościoła parafialnego św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnawatce. Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił wstępnej promesy na realizację tego zadania w kwocie 882 tys. zł. Celem projektu jest zabezpieczenie i utrwalenie substancji zabytkowej kościoła. Prace obejmą odtworzenie i zabezpieczenie posadzki, remont elewacji, zabezpieczenie detalu architektonicznego przed dezintegracją i osypywaniem się, wzmocnienie konstrukcji ścian oraz wymianę obróbek blacharskich.

          Kolejne zadania to Przebudowa istniejącego utwardzenia na cmentarzu w Tarnawatce, na które przyznano kwotę 176 tys. 400 zł oraz Remont obudowy studni w zespole dworskim w Tarnawatce z sumą 58 tys. 800 zł.

          Do każdego z tych projektów gmina Tarnawatka dołoży wkład własny w wysokości 2% wartości zadania. Wszystkie inwestycje powinny zakończyć się do 31 października 2024 roku.

 

 

Red.    

 

Udostępnij: