Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

X jubileuszowy Dzień Wieprza

 

15 sierpnia  w miejscowości Wieprzów odbył się X jubileuszowy Dzień Wieprza "Cudze chwalicie, swego nie znacie", organizatorami którego byli: Gmina Tarnawatka, Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Tomaszowskiego, Starostwo Powiatu Tomaszowskiego.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkursy: kulinarny i plastyczny. W tym pierwszym, na tradycyjne ciasto z regionalnymi owocami, I miejsce zajęło KGW w Paucznem za ciasto malina na mchu, II miejsce sołectwo Niemirówek-Kolonia za ciasto szarlotka śliwkowa, a III przypadło KGW w Tarnawatce za malinową blondynkę. W konkursie plastycznym „Gmina Tarnawatka w oczach dzieci i młodzieży” wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, otrzymując nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród w obydwu konkursach była Gmina Tarnawatka. Nie zabrakło stoisk z regionalnym jadłem. Stoiska przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich z Wieprzowa, Tarnawatki i Niemirówka-Kolonii. Swoje wyroby prezentowali lokalni producenci: Olejarnia Wieprzów Elżbiety i Mariusza Lizutów, stoisko z Miodami Marii i Albina Nędzyńskich. Wystawę rękodzieła przygotowała także hafciarka Danuta Radkowska.

Na zaproszenie Wójta Gminy Piotra Pasiecznego w wydarzeniu udział wzięli poseł na Sejm RP Tomasz Zieliński, starosta powiatu Henryk Karwan, wicestarosta Jarosław Korzeń z małżonką, samorządowcy: wójt gminy Krynice Jacek Wiśniewski, wójt gminy Telatyn Dariusz Kozłowski, radni z przewodniczącą Kazimierą Mańdziuk na czele, a także sołtysi z terenu naszej gminy Tarnawatka. Dzień Wieprza przyciągnął tłumy mieszkańców powiatu, którzy wspaniale bawili się podczas koncertów zespołów: Tomaszowskiej Kapeli Podwórkowej, Lady M, Skaynova, , Członków zespołu Vox Dariusza Tokarzewskiego i Mariusza Matery, Shantel i Malibu.

Tradycyjnym elementem Dnia Wieprza jest pieczony prosiak, którego i tym razem mogli degustować uczestnicy imprezy. Sponsorami wieprzka byli Krystyna i Piotr Pasieczni oraz Tomasz Zieliński.

Organizatorzy imprezy składają podziękowania Piotrowi Dumiczowi z Niemirówka za nieodpłatną oprawę prosiaka, Wójtowi Gminy Krynice za użyczenie sceny mobilnej, mieszkańcom Wieprzowa, strażakom OSP Wieprzów, OSP Tarnawatka, pracownikom UG Tarnawatka, Kołu Gospodyń w Wieprzowie, sołtysowi i radnym z Wieprzowa oraz wszystkim mieszkańcom Wieprzowa , którzy włożyli wiele zaangażowania w pomoc i przygotowanie wydarzenia.

Monika Szczepaniuk

 

 

 

Udostępnij: