Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

XII edycja Narodowego Czytania

9 września 2023 roku od godziny 9:30 odbyła się XII edycja Narodowego Czytania pod patronatem pary prezydenckiej na placu przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnawatce, przy ulicy Księdza Boguty 48.

To prawdziwa lekcja języka polskiego i patriotyzmu. Pani dyrektor GBP Bożena Gałan  rozpoczęła od odczytania listu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zachęcającego do wspólnej lektury. Na dobry początek odczytano kilka wybranych opisów malowniczej przyrody nad Niemnem, Mogiły z powstania styczniowego, grobu Jana i Cecylii, dworu w Olszynce, pokoju Emilii Korczyńskiej, gdzie toczy się akcja powieści po to, by chętni narysowali ilustracje, biorąc tym samym udział w konkursie plastycznym.

Głównym punktem programu była inscenizacja fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" przygotowana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Tarnawatce pod kierunkiem pani Małgorzaty Knafel. Następnie dorosłe panie -czytelniczki biblioteki czytały kolejne części. Trwała wzniosła i pogodna atmosfera.

Na koniec wręczono nagrody książkowe ilustratorom czytanych opisów. Osoby czytające otrzymały pamiątkowe zakładki do książek oraz okolicznościowe magnesy.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział, słuchaczom za obecność, ilustratorom za stworzone obrazy. Można je podziwiać na wystawie pokonkursowej na dolnym holu szkolnym.

 

Małgorzata Knafel

Udostępnij: