Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Uroczystość w ramach programu „Laptop dla Ucznia”

Uroczystość w ramach programu „Laptop dla Ucznia”

   Wręczenie laptopów uczniom klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Tarnawatce odbyło się 28 września 2023 r. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Dorota Ciećko, która powitała wszystkich zebranych: Gościa Honorowego - Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Tomasza Zielińskiego, Pana Wójta Gminy Tarnawatka - Piotra Pasiecznego, Przewodniczącą Rady Gminy Panią Kazimierę Mańdziuk, Rodziców uczniów klasy czwartej, zaproszonych gości oraz czwartoklasistów. Do najmłodszych Pani Dyrektor skierowała te oto słowa: „Mamy nadzieję, że będziecie naszą przyszłością, przyszłością naszego narodu. Mamy nadzieję, że będziecie z
laptopów korzystać mądrze, a kiedyś będziecie jak te orły, będziecie ludźmi, z
których Polska będzie dumna. Na to liczymy i tego od was wymagamy: mądrości, dojrzałości i żebyście korzystali z umiarem, mądrze i z rozsądkiem z tych prezentów – laptopów, które otrzymacie w ramach programu Laptop dla Ucznia”. Następnie głos zajął Poseł na Sejm, który wyjaśnił, że celem Programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów. „Kiedy ruszyły Laboratoria Przyszłości, kompetencje cyfrowe uczniów zaczęły się rozwijać na niespotykanym dotychczas poziomie. Mam nadzieję że jesteście zadowoleni, że będziecie mieli swoje laptopy. Niech wam służą jak najdłużej. Rozwijajcie swoje talenty” - mówił nasz Gość Honorowy. W dalszej części uroczystości do zebranych przemawiał Pan Wójt, który obwieścił, że przed budynkiem szkoły powstanie nowy plac zabaw dla dzieci starszych. Potem przyszła kolej na wręczenie laptopów. Wychowawczyni czwartoklasistów, Pani Aleksandra Krech, wyczytywała uczniów, którzy z wielką radością odbierali z rąk Pana Tomasza Zielińskiego sprzęt komputerowy. Na zakończenie przedstawiciele uczniów klasy czwartej złożyli na ręce Pana Posła podziękowania za to, że Polski Rząd inwestuje w polskie dzieci – przyszłość polskiego narodu.
    Celem programu „Laptop dla Ucznia” jest stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli poprzez zapewnienie im sprzętu komputerowego. Zgodnie z ustawą o wsparciu rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli z dnia 7 lipca 2023 r., uczniowie szkół podstawowych od klasy czwartej otrzymają laptopy niezbędne do nauki. Będą one osobistym narzędziem ucznia do nauki oraz rozwijania pasji i zainteresowań zarówno w szkole, jak i w domu.

Aneta Mużacz

Udostępnij: