Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Zespół Szkół i Przedszkola Niepodległej

Zespół Szkół i Przedszkola Niepodległej

         10 listopada był kolejnym dniem świętowania Narodowego Święta Niepodległości w ramach Tygodnia Patriotyzmu.  6 listopada odbył się  III Szkolno-Przedszkolny Konkurs Recytatorski ,,Jestem Małym Patriotą”, 8 listopada uświetniliśmy odzyskanie niepodległości Szkolnym Konkursem Piosenki Patriotycznej ,,Polsko, dla Ciebie śpiewam”.

10 listopada 2023r. odbyło się uroczyste  podsumowanie  konkursów patriotycznych. Przygotowany na to wydarzenie  montaż słowno–muzyczny  uświetniony  wierszami i pieśniami w wykonaniu laureatów konkursów wprowadziły wszystkich w podniosły i wzruszający nastrój. W obchodach tego tak ważnego dla Polski Święta uczestniczyli wraz z nami zaproszeni goście:  poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej  Tomasz Zieliński i wójt Gminy Tarnawatka Piotr Pasieczny. Nasi goście objęli honorowy patronat nad III Szkolno- Przedszkolnym  Konkursem Recytatorskim ,,Jestem Małym Patriotą” ufundowali  również nagrody specjalne. Po apelu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów. Na zakończenie  wicedyrektor Alicja Polowiec  oraz nasi goście podziękowali uczniom za piękne występy i cenną lekcję historii, która stała się ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny i skłoniła do refleksji na temat wartości wolności i niepodległości. Uroczystość przygotowała Elżbieta Bielak.

         Tydzień Patriotyzmu (tak potocznie nazwano ten okres w naszym Zespole) ciągle trwa. Tego samego dnia o godzinie 11:11 wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła do hymnu”. 11 listopada 2023r. godz. 11:.00  uczestniczyliśmy  w gminnych uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 14 listopada nasi uczniowie wzorowo reprezentowali szkołę w Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w TDK. Tydzień Patriotyzmu zakończy przedszkolna uroczystość poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości, która odbędzie się 15 listopada 2023r.

 

Udostępnij: