Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

„Nasz region- Nasze dziedzictwo”

„Nasz region- Nasze dziedzictwo”

   28 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Tarnawatce odbyło się wydarzenie „Święto Dyni i Ziemniaka” podsumowujące projekt „ Nasz region-Nasze dziedzictwo”. Zadanie realizowane za pośrednictwem Koła Gospodyń Wiejskich w Tarnawatce sfinansowane zostało z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Roztocze Tomaszowskie.

   W ramach projektu zrealizowano na terenie Gminy Tarnawatka trzy warsztaty serowarskie pod okiem instruktora Pani Barbary Matysik, w których wzięło udział łącznie 60 osób  oraz 2 warsztaty z rękodzieła Anioły Powertex prowadzone przez Panią Agatę Piwko, w których uczestniczyło 30 osób.

   Na zakończenie realizacji projektu odbyło się wydarzenie podsumowujące, poprzedzone warsztatami kulinarnymi dla mieszkańców Gminy. Warsztaty, których tematem były potrawy z dyni i ziemniaków,  prowadziły panie z KGW w Tarnawatce, degustacja przygotowanych potraw nastąpiła w godzinach popołudniowych podczas "Święta Dyni i Ziemniaka". Spotkanie było  także okazją do ogłoszenia wyników konkursu kulinarnego „Na potrawy z zastosowaniem ziemniaka i dyni” skierowanego do mieszkańców gminy.  Do konkursu zgłoszono 7 potraw w kategorii grupowej i 9 potraw w kategorii indywidualnej.

   Komisja miała nie lada zadanie, by wyłonić zwycięzców ponieważ wszystkie potrawy prezentowały wysoki poziom zarówno pod względem smakowym jak i sposobu podania.

   Zwycięzcami konkursu w kategorii grupowej zostali:

I miejsce KGW w Tarnawatce-Tartaku za „ Ziemniaki z boczkiem i z cebulą”;

II miejsce KGW w Wieprzowie Ordynackim za „ Wegetariański krem”;

III miejsce Klub Seniora Wrzos za „Krokiety mięsno-kartoflane”.

   Zwycięzcami konkursu w kategorii indywidualnej zostali:

I miejsce Iwona Czuwara za „Placki dyniowe z kurczakiem z curry i zakwaszaną kapustą";

II miejsce Agnieszka Czarnecka za „ Ciasto czekoladowe z dynią”;

III miejsce Beata Majdańska i Anna Sochan za „ Placki z ziemniaków i dyni z sosem czosnkowym”.

   Nagrody wręczył Wójt Gminy Pan Piotr Pasieczny wraz z komisją konkursową.  Pozostali uczestnicy konkursu także otrzymali z rąk wójta  pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Gminę Tarnawatka. Wieczór zakończył się koncertem akustycznym w wykonaniu Mateusza Guzorczuka, młodego wokalisty, autora tekstów, kompozytora. Wydarzenie było okazją do premiery pierwszej solowej płyty artysty, pochodzącego z Majdanu Nowego.

 

Monika Szczepaniuk

 

 

 

 

 

 

Udostępnij: