Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

TRZYDZIEŚCI SZEŚĆ LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ

TRZYDZIEŚCI SZEŚĆ LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ

 

            Nie ma osoby, która na wspomnienie Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnawatce nie kojarzyłaby jej z panią Bożeną Gałan. Bibliotekarką z krwi i kości, która przez wiele lat była jej sercem i fundamentem. To ona swoim zaangażowaniem oraz zapałem potrafiła przyciągnąć wielu czytelników i pokazać im, że świat literatury nie jest nudną rozrywką, a ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu.

            Swoją przygodę z biblioteką rozpoczęła w 1987 roku, w budynku należącym kiedyś do hrabiego Tyszkiewicza. Młodsze pokolenie czytelników, kojarzy jej osobę z poddaszem Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, gdyż to tam przez dwanaście lat służyła im radą oraz pomocą w doborze wartościowych lektur. Organizowała wiele ciekawych konkursów, wręczała niezapomniane nagrody i zawsze znalazła czas dla każdego, kto przekroczył próg biblioteki.

Nieustannie kierowała się dobrem czytelników, czego dowodem jest zaangażowanie w powstanie nowego budynku biblioteki, miejsca o którym marzyło wielu mieszkańców naszej gminy.

A o tym jak ważną postacią w naszej społeczności jest pani Bożena, świadczą liczne podziękowania składane przez czytelników. I chociaż pod koniec października odeszła na zasłużoną emeryturę, to zawsze będziemy wspominać ją z uśmiechem na ustach.

 

  

W imieniu Wójta Gminy Tarnawatka i wszystkich jej mieszkańców, chcielibyśmy serdecznie podziękować pani Bożenie Gałan za wiele lat owocnej współpracy oraz za czas, który jest najcenniejszą rzeczą, jaką możemy podarować drugiemu człowiekowi.

 

 Agnieszka Budzyńska

 

Udostępnij: