Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Nowoczesny sprzęt dla OSP Tarnawatka

Nowoczesny sprzęt dla OSP Tarnawatka

         W ostatnim czasie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza OSP Tarnawatka wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt, który pozwoli na bardziej skuteczne działania z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i uczestnikom ruchu drogowego.

24 listopada 2024 roku w KP PSP w Krasnymstawie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania pojazdów typu quad z przyczepami dla 39 jednostek OSP z powiatu chełmskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, łęczyńskiego, świdnickiego oraz tomaszowskiego. W wydarzeniu uczestniczyli także druhowie z Tarnawatki, którzy wraz z wójtem Piotrem Pasieczny odebrali przeznaczony dla nich pojazd. Wszystkie quady stanowią własność KW PSP w Lublinie i zostały przekazane do użytkowania jednostkom OSP włączonym do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na okres 7 lat, co potwierdzono zawarciem stosownych umów. Wartość jednego pojazdu wraz z przyczepką i wyposażeniem wynosi 80 tys. 600 zł.

         Z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników oraz z budżetu gminy Tarnawatka zakupiono: kompletną deskę ortopedyczną, parawan z odblaskami, rozdzielacz kulowy, agregat oddymiający oraz lekki zbiornik na wodę ze stelażem, a także  dyski sygnalizacyjne X-FLARE.

Dzięki realizacji zadania publicznego pod nazwą "Zapewnienie gotowości bojowej jednostce ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego", OSP w Tarnawatce zakupiła sanie wodno-lodowe. Wydatek o wartości 10,5 tys. został sfinansowany ze środków KG PSP oraz Gminy Tarnawatka.

To jeszcze nie koniec dobrych informacji, bowiem tarnawaccy strażacy realizują kolejne projekty, dzięki którym podnoszą swoja gotowość bojową. O szczegółach poinformujemy już wkrótce.

Red.

 

 

 

 

 

Udostępnij: