Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

RECYTATORSKIE DIAMENTY

 27 listopada 2023 r. zapisze się na kartach historii Gminnej Biblioteki Publicznej w Tarnawatce, jako dzień szczególny. Po raz pierwszy w nowej siedzibie biblioteki odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „W Krainie Wierszy”.

Dzięki uczniom Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce mieliśmy okazję nie tylko podziwiać zmagania młodych recytatorów, ale również przenieść się w magiczny świat poezji. Była to kraina pełna ciepła, uroku i niezwykłego świąteczno-zimowego klimatu. Tym piękniejsza, że prezentowana przez najmłodszych mieszkańców naszej gminy, którzy przybyli licznie ze swoimi wychowawcami. W konkursie wzięło udział pięćdziesięciu recytatorów, którzy wspierani przez swoje klasy oraz grupy przedszkolne, odważnie i dumnie prezentowali utwory poetyckie.

Komisja Konkursowa w składzie: Marian Szałapski - Sekretarz Gminy Tarnawatka, Alicja Mazur – nauczyciel języka polskiego w ZSiP oraz Aneta Pastuszek – nauczyciel religii w ZSiP, miała nie lada wyzwanie, bo jak tu wśród tylu diamentów wybrać ten najpiękniejszy. Choć wydawało się to niemożliwe, udało wyłonić się zwycięzców. W kategorii przedszkole „5-latki” zwyciężyła Lena Gozdek, a wyróżnienie otrzymała Zofia Litwińczuk; w grupie „6-latków” nagroda powędrowała do Niny Krajewskiej, a wyróżnienie do Łucji Kłos; w kategorii uczniowie klas I nagrodę zdobył Adrian Rembisz, zaś wyróżnienie Antoni Maliszewski; w klasie II nagrodę otrzymał Michał Berbeć, wyróżnienie Lena Bartecka; Miłosz Adamczuk był zwycięzcą klas III, a wyróżnienie otrzymała Kinga Moskwa.

Osoby nagrodzone zakwalifikowały się do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 5 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lubelskim. Tak jak zawsze nasi recytatorzy nie zawiedli i wszyscy zostali docenieni. Nina Krajewska i Adrian Rembisz zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Lena Gozdek i Michał Berbeć również stanęli na podium, zajmując trzecie miejsca. Wyróżnienie przypadło w udziale Miłoszowi Adamczukowi.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim zwycięzcom, jak i uczestnikom. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek Waszej recytatorskiej drogi. Na koniec chciałabym podziękować nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu, ponieważ bez Waszego nieocenionego wkładu, te osiągnięcia byłyby niemożliwe. Mam nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy. Wyrazy uznania kieruję również do rodziców za to, że wychowaliście Państwo utalentowanych, cudownych młodych ludzi, o wrażliwych sercach, tak ważnych we właściwej interpretacji utworu.

Agnieszka Budzyńska

Udostępnij: