Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

GMINNE KOLĘDOWANIE

W niedzielne popołudnie, 28 stycznia spotkaliśmy się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Tarnawatce, aby wspólnie kolędować i jeszcze raz poczuć świąteczną aurę poprzez wsłuchanie się w najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

W tę magiczną podróż wprowadzili nas uczniowie Zespołu Szkół i Przedszkola w Tarnawatce, którzy pod przewodnictwem pań: Anety Pastuszek, Julity Majdanik, Ewy Zieńko, Doroty Piróg i Barbary Tyrki przypomnieli nam, jak dziecięca ufność i szczerość potrafią poruszyć serca, a utwory które znają wszyscy nabierają nowego znaczenia.

Nie mniejsze wrażenie na publiczności zrobił występ Tarnawackiej Scholi, która przy akompaniamencie pana Tomasza Piwko, przypominiała te najbardziej znane i kochane kolędy, które w połączeniu z ich pięknymi głosami były prawdziwą ucztą dla duszy.

Zwieńczeniem tego wieczoru był występ Anny i Wojciecha Ślusarskich – muzycznego małżeństwa, których zaangażowanie i talent trudno jest przeoczyć, a miłość i pasja do muzyki wręcz z nich emanuje. Na co dzień pracują w Państwowej Szkole Muzycznej w Tomaszowie Lubelskim ucząc gry na skrzypcach i saksofonie, prowadzą również „Krainę Dźwięków” umuzykalniając najmłodszych. Spontaniczne wyjście dzieci na scenę podczas ich występu pokazało nam, że muzyka łączy pokolenia i nie istnieją dla niej żadne bariery.

Myślę, że wszyscy wracaliśmy do domów w o wiele lepszych nastrojach i chociaż na chwilę pozwoliliśmy „Muzyce zmyć z duszy pył codziennego życia”(Berthold Auerbach ).

 

Agnieszka Budzyńska

 

 

Udostępnij: