Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

4 kwietnia 2024 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Celem turnieju jest popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

W konkursie na szczeblu powiatowym wzięło udział łącznie 27 uczniów. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach wiekowych: I grupa – uczniowie klas I-IV szkół podstawowych, II grupa – uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych i III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Ze Szkoły Podstawowej w Tarnawatce w eliminacjach powiatowych uczestniczyli następujący uczniowie: w pierwszej grupie wiekowej: Piotr Dej z klasy III w  oraz w II grupie wiekowej Bartosz Maryńczak z klasy VIII. Nasz uczeń Bartosz Maryńczak  w II grupie wiekowej zajął I miejsce w powiecie tomaszowskim i będzie reprezentował powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 25 kwietnia 2024 roku. Uczniów do konkursu przygotowywał  Pan Marek Czerwonka. Gratulujemy sukcesu.

Celina Czerwonka

 

 

 

 

 

Udostępnij: