Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

GKS reaktywacja
Gminny Klub Sportowy Tarnawatka wznowił działalność i przygotowuje się do nadchodzącego sezonu piłkarskiego.

Gminny Klub Sportowy Tarnawatka wznowił działalność i przygotowuje się do nadchodzącego sezonu piłkarskiego. Można śmiało powiedzieć, że GKS Tarnawatka znów odrodził się jak feniks z popiołów, bo przecież to już nie pierwsza reaktywacja, tego zasłużonego dla tarnawackiego sportu klubu.

Jak wyjaśnił nam prezes klubu Łukasz Urbański, wszystko zaczęło się na przełomie lutego i marca br. W rozmowie z Robertem Kuźniarzem i Stanisławem Urbańskim ustalono, że GKS powinien wznowić swoją działalność. Tym bardziej, że zainteresowanie piłką nożną na terenie gminy nadal istnieje, a Tarnawatka jest jedną z dwóch gmin w Polsce, która nie ma czynnego klubu piłkarskiego. Do grona działaczy dołączył Robert Czyż, prezes klubu w latach jego świetności, która miała miejsce na przełomie wieku XX i XXI. Zwołano zebranie członków klubu i wybrano nowe władze. W zarządzie znaleźli się : Łukasz Urbański – prezes, Patryk Wereszczak – wiceprezes, Szymon Morawiecki – skarbnik oraz Daniel Perec i Stanisław Urbański jako członkowie. Jak nietrudno się domyślić, najpilniejszym problemem były pieniądze, które trzeba przeznaczyć na składki do PZPN oraz przygotowanie techniczne boiska i zaplecza. Okazało się, że jest sporo chętnych osób, które mogą finansowo wesprzeć klub. Wielu mieszkańców Wieprzowa złożyło dobrowolne datki. Znaleźli się także przedsiębiorcy, chętni do sponsoringu. Wsparcia udzielili także radni gminy oraz sama gmina. Z Rządowego Programu „Klub” pozyskano 10 tys. zł. W efekcie, udało się spiąć budżet i od obecnego sezonu GKS będzie mógł wziąć udział w rozgrywkach ligowych.

Trenerem został Szymon Morawiecki, który na rok zrzekł się wszelkiego wynagrodzenia za swoją pracę. W trakcie rejestracji jest 30 zawodników w grupie seniorów. Ponadto od jesieni planowane jest utworzenie dwóch grup młodzieżowych. Zapisało się już około 40 zawodników w tym 8 dziewcząt. Treningi wszystkich grup już się rozpoczęły.

W ramach robót przygotowawczych na obiekcie sportowym w Wieprzowie rozebrano stary budynek szatni, trwa rekonstrukcja boiska oraz remont kontenerów, w których znajdą się szatnie. Czasu do zakończenia prac pozostało niewiele, bo pierwszy mecz już 28 sierpnia na boisku w Wieprzowie. Przeciwnikiem GKS Tarnawatka będzie Perła Telatyn. Terminarz rozgrywek najlepiej znaleźć na www.laczynaspilka.pl. Działacze i zawodnicy zapraszają zarówno do kibicowania, jak i do czynnego uprawiania piłki nożnej. Ze swojej strony dodajmy, że z pewnością nie obrażą się także za finansowe wsparcie klubu.

Działaczom i piłkarzom gorąco kibicujemy, życząc wytrwałości oraz wielu sukcesów sportowych i organizacyjnych.

 

Red.

 

Udostępnij: