Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Grzegorz Kuśmierz sołtysem Klocówki

Grzegorz Kuśmierz sołtysem Klocówki

  Podczas zebrania wiejskiego w Klocówce, które odbyło się 6 września 2022 roku, mieszkańcy wybrali nowego sołtysa. Został nim Grzegorz Kuśmierz.
  Zanim jednak doszło do wyborów, minutą ciszy uczczono pamięć poprzedniego sołtysa wsi Mirosława Pliżgi, który zginął wskutek tragicznego wypadku. W świetlicy w Klocówce obecnych było 28 osób uprawnionych do głosowania, co przy ogólnej liczbie 96 mieszkańców, pozwoliło na przeprowadzenie zebrania w pierwszym terminie. Jedynym zgłoszonym kandydatem na funkcję sołtysa, który wyraził zgodę na kandydowanie, był Grzegorz Kuśmierz. W tajnym głosowaniu, zebrani udzielili mu pełnego zaufania, wybierając go na sołtysa i jednocześnie przewodniczącego rady sołeckiej.
  Grzegorz Kuśmierz ma 37 lat. Do Klocówki przeprowadził się przed pięciu laty. Chociaż pochodzi z sąsiedniego Niemirówka, z Klocówką związany jest od początku swojego życia. Dom, w którym obecnie zamieszkuje wraz z rodziną, należał wcześniej do jego babci. Zawodowo pracuje w Tomaszowie Lubelskim.
  Nowemu sołtysowi gratulujemy wyboru i życzymy samych sukcesów w pracy społecznej na rzecz swojej małej ojczyzny.

Red.

Udostępnij: