Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Tarna-Vox w Biłgoraju

 

Do najprzyjemniejszych spotkań należą te, po których uśmiech pozostaje nam długo na twarzach. Chór Tarna-Vox został zaproszony do Biłgoraja przez Biłgorajskie Centrum Kultury, na odbywające się cyklicznie Konfrontacje Chóralne „Tobie śpiewamy, Ojczyzno, dyrygenta Pawła Stelmacha oraz Towarzystwo Przyjaciół Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej „Echo“. 19 czerwca 2022 roku wystapiliśmy na scenie letniej Biłgorajskiego Centrum Kultury. Śpiewaliśmy Ojczyźnie o “raju dzieciństwa” patriotyczny utwór zatytułowany: Moje miejsce
z tekstem Katarzyny Jastrząb, którego fragment warto przytoczyć:

Na mapie to maleńki znak.
Przy stawach stara wieś.
Doceńmy Tarnawatkę, jak
stolicę cenią gdzieś.

Przez łąki wonne wije się
Niebieska Wieprza nić,
By ogrzać w słońcu wody swe,
A potem w lesie skryć. (…)”

Ponadto zabrzmiały w naszym wykonaniu utwory: Partyzanci, Ostatni mazur, Polka bum, cyk oraz Człowieczy los. Potem słuchaliśmy innych chórów, znanych melodii muzyki popularnej, ludowej i poważnej . Podczas tegorocznego koncertu wystąpiło 5 chórów oraz Biłgorajska Orkiestra Dęta im Czesława Nizio. Obok gospodarza, Chóru Męskiego Ziemi Biłgorajskiej "Echo", na scenie zaprezentowały się: Mieszany Chór “Soli Deo” ze Stalowej Woli, Chór Ziemi Chełmskiej "Hejnał", Chór Ziemi Zamojskiej “Contra” z Zamościa. Organizacja oraz atmosfera były wspaniałe!
Na koniec w uroczej scenerii, w zakolu rzeki Łady bawiliśmy się wspólnie z innymi chórami na pikniku. Wspólnym radosnym śpiewom nie było końca, toteż na te wspomnienia do dziś maluje się nam uśmiech na twarzach.
Ważnym elementem aktywności chóru oprócz śpiewu jest kulturalna działalność organizatorska. Zaprosiliśmy Chór Męski Ziemi Biłgorajskiej „Echo“,na wspólny koncert do Tarnawatki.
Chcemy mieszkańcom gminy Tarnawatka dostarczyć nowych wrażeń i spełniać marzenia, dając przy tym społeczeństwu coś od siebie.

Ogłaszamy również nabór do chóru. Zapraszamy w poniedziałki i piątki o 17-tej (kobiety), o 18-tej (mężczyźni).To będzie radosne spotkanie, które zmieni Twój sposób patrzenia na świat.

Niech chętnych do przyłaczenia sie do zespołu Tarna-Vox zachęcą nasze uśmiechy a zainspirują słowa:
Wakacyjny czas służy naszemu rozwojowi.

Małgorzata Knafel

Udostępnij: