Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

Ośrodek Zdrowia w nowej siedzibie

Ośrodek Zdrowia w nowej siedzibie

          Ośrodek Zdrowia w Tarnawatce zmienił swoją siedzibę. Od 24 października br. funkcjonuje w gruntownie zmodernizowanym budynku położonym przy ul. Szkolnej 1. Zmianom nie uległ zakres świadczonych usług medycznych oraz godziny pracy placówki.

          Od kilkudziesięciu lat Ośrodek Zdrowia w Tarnawatce działał w budynku stanowiącym własność gminy, położonym przy ul. Lubelskiej 58. Stan techniczny i konstrukcja obiektu znacząco utrudniały dostosowanie go do wymogów prawnych, a przede wszystkim do oczekiwań pacjentów. Mając na celu zapewnienie jak najwyższego standardu świadczonych usług, dyrektor NZOZ Tarnawatka Andrzej Pochodeńko, kierując się przede wszystkim zasadą dobra pacjenta, podjął decyzję o zmianie siedziby. Najlepszym wyborem okazała się nieruchomość oddalona o zaledwie 200 m od starej przychodni, a położona przy ul. Szkolnej 1 (dawny GOPS). Po nabyciu własności, rozpoczęły się prace projektowe i budowlane. W ich efekcie powstał nowoczesny obiekt spełniający wszystkie wymogi stawiane przez służby sanitarne oraz Narodowy Fundusz Zdrowia. Budynek dysponuje gabinetami: dentystycznym, lekarskim, szczepień i zabiegowym. Dla pacjentów przeznaczono przestronną poczekalnię z rejestracją i węzłami sanitarnymi, a personel medyczny otrzymał odpowiednie pomieszczenia socjalne. Nowa przychodnia jest w pełni dostępna dla osób niepełnosprawnych, a na przyległym parkingu wydzielono dla nich i oznaczono specjalne miejsce postojowe. Obecna lokalizacja stworzyła zdecydowanie lepsze warunki dojazdu i postoju samochodów pacjentów i służb ratowniczych. Ze swojej strony dodajmy też, że odnowiony budynku znacząco wpłynął na poprawę wyglądu centrum Tarnawatki. Dowiedzieliśmy się także, że już wkrótce na jego elewacji zamieszczone zostanie widoczne z daleka logo placówki medycznej.

          NZOZ Tarnawatka, w oparciu o umowę z NFZ świadczy usługi lekarza rodzinnego, pielęgniarki oraz położnej środowiskowo-rodzinnej, pielęgniarki szkolnej i punktu szczepień. W tym samym budynku działalność w ramach indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej prowadzi lek. stomatolog Grażyna Sidorowicz. Ośrodek Zdrowia, tak jak i poprzednio, przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18. Aktualny jest nadal numer telefonu 84 662 47 07, pod którym stale dyżurują pielęgniarki. Czasami rozmowy wymagają szczegółowych wyjaśnień, a w związku z tym przedłużają się i uniemożliwiają wykonanie kolejnych połączeń. W takich sytuacjach, pracownicy ośrodka proszą o cierpliwość i wyrozumiałość. Pacjenci umawiani są na wizyty godzinowo wg kolejności zgłoszeń. Zasada ta nie obowiązuje w przypadkach nagłych oraz chorób dzieci. Pacjentami NZOZ Tarnawatka są zarówno mieszkańcy gminy Tarnawatka jak i gmin sąsiednich. Jak poinformował nas dyrektor Andrzej Pochodeńko, po zapewnieniu odpowiednich warunków lokalowych, obecnie największym problemem ośrodka jest brak lekarzy, których można zatrudnić w przychodni.

          Spełniając prośbę doktora Andrzeja Pochodeńko, przekazujemy podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania nowego budynku ośrodka zdrowia w Tarnawatce.

 

Red.   

Udostępnij: