Telefon: +48(84)662-47-10 | Email: gmina@tarnawatka.pl

 Nagrody w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej

 Nagrody w V Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej

   29 września 2022 roku ośmiu reprezentantów Szkoły Podstawowej w Tarnawatce rywalizowało ze 100 recytatorami w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim, która była organizatorem V Powiatowego Konkursu Poezji Patriotycznej. Przyznano ku naszej wielkiej radości następujące miejsca i wyróżnienia za dobór i rozumienie wybranego tekstu oraz za zaangażowanie emocjonalne, pomysłowość interpretacji a także poprawność i ekspresję wypowiedzi:I miejsce w kategorii klas VII-VIII: Daneaal Afzal z klasy VIII b. III miejsce: Krystian Kołodziej. Nagrodzeni recytatorzy są uczniami pani Anety Mużacz.
     Wyróżnienia w kategorii kl. I-II otrzymały: Lena Bartecka z klasy I przygotowana przez panią Elżbietę Bielak oraz Kinga Moskwa z kl. II, uczennica pani Teresy Bartoszyk.
W kategorii kl. V-VI wyróżniono Jakuba Litwińczuka z kl. V a przygotowanego przez Małgorzatę Knafel, Ayshę Afzal z klasy VI a, której instruktorką w sztuce recytacji była pani Aneta Mużacz.
Udział w powiatowych eliminacjach brali również Maja Wawrzusiszyn z kl. III oraz Filip Świder z kl. IV a , nabywając nowe doświadczenia.
Cele konkursu stanowiły: promowanie młodych talentów; rozwijanie zainteresowań polską literaturą, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej. Z całą pewnością możemy stwierdzić, że zostały one zrealizowane. Podobnie jak uczczenie pamięci ofiar września 1939 roku. Dzięki przygotowaniom do konkursów tego typu następuje kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw patriotycznych i budzi się ich świadomość narodowa.
Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym. Wszystkim dziękujemy za udział.


Małgorzata Knafel

 

Udostępnij: